רגע לפני שהשבת יורדת על ירושלים, תחת צליית ענק שנפרסת מעל לבמה המרכזית של מגדל דוד, אנחנו מזמינים את כולכם להצטרף אלינו לחגיגית הסיום של מקודשת, שהפכה כבר מזמן למסורת גרוב, התעלות והמון המון מוסיקה טובה.

השנה ננעל את מקודשת עם התפרצות של אנרגיה נשית על הבמה. כמו חיבוק אמהי גדול ועוטף, כך תחבק אתכם המוסיקה: מגרוב אנרגטי חסר פשרות שעלה אלינו מאתיופה, דרך פצצה של אנרגיה ממאלי ועד לחמלה המלטפת והמפייסת של מבשרות התקווה הנשית של המזרח התיכון.

ראשונה תעלה לבמה אסתר רדא, עם מופע חדש שכולל את כל הלהיטים האהובים מאלבום הבכורה לצד טעימה מהחומרים החדשים שעומדים לככב באלבומה השני. צפו לגרוב לפרצוף מאחת הזמרות הכי ממגנטות ביקום. רדא תארח את מארינה מקסימיליאן, לביצוע משותף מיוחד.

אחריהן תמיס את לבכם מי שכונתה המלכה של הסהרה - חיירה עראבי ממאלי. עראבי, שמסמלת בגופה את מיזוג השבטים בארצה, הפכה להיות שגרירה של תרבות השירה הנשית ממערב אפריקה. לצד היותה פורצת דרך ומטיפה לסבלנות ולהבנה בין כל בני האדם, המופע של עראבי הוא פשוט פצצה של אנרגיה שנודד בעוצמה וברוך בין בלוז מדברי, כלי הקשה ומקצבים מכל רחבי היבשת.

רגע לפני שנתפזר לשבת ירושלמית מרגיעה, יעלו לבמה יעל דקלבאום שמארחת את מרים טוקאן, אבבה דסה ואנסמבל תפילת האמהות. על במה אחת תעלה קבוצת נשים - חילוניות, דתיות, מוסלמיות, נוצריות ויהודיות - לשיר יחד באנסמבל שמחבר בין רגאיי, פולק, מוזיקה ערבית וספיריצ'ואלז.
לתפילות שכאלה אנחנו אומרים אמן בלב שלם.

על העמדה:

Music & Tunes - Orly Roots במסע מוסיקלי מכל רחבי הפלנטה 

 

פתיחת דלתות: 13:00

תחילת מופע: 13:30