מצאנו שהייתה פעם בירושלים אבן שנקראה "אבן הטוען". שלוש פעמים בשנה בני ישראל היו מגיעים אליה ומקיימים טקס פומבי שבו הכריזו על מה שאיבדו ומה שמצאו. מצאנו שהמנהג החברתי הזה, שאבד יחד עם האבן, מהפנט אותנו.

אנחנו מזמינים אתכם לבדוק יחד איתנו איך טקס השבת אבידות ומציאות ציבורי יכול להיראות היום, בירושלים של 2017.

 נתכנס בגן הסוס, בפינה אינטימית במרכז העיר. על הבמה יעלו דוברים מכל הגילאים והרקעים שיספרו באומץ על מה שאיבדו ומה שמצאו: חפץ יקר, אהבה שנמוגה, מחשבה שהתגלתה לפתע, יכולת שאבדה עם הזמן, אמונה שתוקפה פג או תקווה שנמצאה.

אם תמצאו לנכון, תוכלו להתיישב בשולחנות שיוצבו בצד הבמה עם זר מוחלט ולהחליף איתו את האבידות והמציאות שלכם. את בנק האבידות והמציאות יאסוף בסופו של הערב חנן בן סימון ליצירה מוסיקלית חדשה, ולספירת מלאי קולקטיבית של מה שאנחנו לא מוכנים להפסיק לחפש ומה שהיינו שמחים לאבד לתמיד.

בואו נשיב יחד, ולו לרגע קטן, טקס קדום שאבד. איש מול רעהו, בלי התערבות עליונה ובלי להסתמך על מוסדות המדינה. בואו נקשיב. נדרוש ונשיב. נימצא וניאבד.

 

הכניסה חופשית, אתם מוזמנים להצטרף בכל שלב של הערב

 

הארוע יתורגם לשפת הסימנים הישראלית

 

רשימת הדוברים במצאתי: עדינה בר שלום, אמאל איוב, רימאן ברקת, ענת דרימר, עמית הרשקוביץ, תכלת זוהר, יואב טובול, ברק כהן, נטע מייזלס, יהונתן שיוביץ, אנלם מנגיסטו, אנג׳לי וילהלוז ורמי אלחנן 

 

 

טקסים חדשים נוספים:

לרוץ בים

חלומות פאר

פעולה פשוטה

 

 

 מגיעים עם האוטו? תוכלו להחנות אותו במגדלי ירושלים, רבי עקיבא 6, עד השעה 23:00, 13 שקל לשעה או ברחובות הסמוכים בכחול לבן.

 

יוצרים: אהוד ורדי ומיכל ואעקנין
מכריזי האבדות: אמאל איוב, רימאן ברקת, ענת דרימר, עמית הרשקוביץ, תכלת זוהר, יואב טובול, ברק כהן, נטע מייזלס, יהונתן שיוביץ, אנלם מנגיסטו, אנג׳לי וילהלוז, עדינה בר שלום, רמי אלחנן
מוסיקה וטקס מסכם: חנן בן סימון
עיצוב: דניאל נחמיאס
ע. מעצב: יעל רוזנברג
עיצוב תלבושות: שנית אדם
ביצוע תלבושות: אביטל זהר
עריכת הקלטות: מרקו מילבסקי
סוכני הטקס: עדי הלמן, משי אולינקי, מאיה בן דוד, דניאל שפירו, טל אברהם, יסמין שטיינמץ, נעם אלון, אחינועם טון, אסף כהן
תודה לרבה תמר אלעד אפלבאום מקהילת ציון על ההשראה ועל הנחת אבן הפינה לטקס
ניהול אמנותי טקסים חדשים: מיכל ואעקנין
הפקה: יעל כהן
הפקה מקדימה: עומר אלשיך