חכו עד שיחשיך ורדו אל עמק המצלבה. הירח ואורות הכרך שמסביב יאירו די והותר את השביל. בואו מכל כיוון שבא לכם, בכל כניסה תמתין לכם קבלת פנים שונה. הקשיבו לה. תנו לה להוביל אתכם אל תוך חווית סאונד לילית, אישית וחד פעמית. תרשו לעצמכם לשוטט בין הקולות, לגלות את הרחשים וללכת לאיבוד בין הצלילים השונים והמשונים שתפגשו.

אחרי המסע המהולל בוואדי של עין כרם בשנה שעברה, השנה מזמין אתכם הדים ללכת בעקבות הקול, במסלול שאין לו התחלה וסוף מוגדרים. מסלול מעגלי בשטח הפתוח שמאחורי מנזר המצלבה, בין הצופים למוזיאון, כשרק האוזן הסקרנית שלכם תוביל אתכם בין העבודות השונות.

בשטח ימתינו לכם שופרות סאונד שיהדהדו שורה ארוכה של מוסיקאים וצלילים. הקולות שלהם יטיילו בעמק, יתנפצו על קירות המנזר, יפשפשו בין השיחים. לסירוגין, יגיחו צלילים משלל מקומות בלתי נראים: מסולו גיטרות צוקים אימתני שינבע מאזור המוזיאון, דרך צווחות הרמוניות הבוקעות מן האדמה ועד רחשים שלא ברור מי באמת יוצר אותם.

העמק כולו, לרבות השכונות השכנות והכבישים סביב, ייקחו חלק בחווית סאונד הלילית הזו. לכם נותר רק לרדת מהשבילים הרגילים ולפקוח טוב טוב את האוזניים.


הדים היא עבודת משך שמתקיימת בטבע הפתוח, אבל מספר המשתתפים מוגבל. הכניסה ללא תשלום, אך מותנית בהרשמה מראש. כדאי, ואפילו מומלץ בחום, להגיע מוקדם כדי לחוות את העבודה במלואה. ועוד דבר קטן – הלילות בירושלים קרירים מאד גם בקיץ, תביאו משהו חם ללבוש.

פירוט העבודות:

 

סולו צוקים (שאול קוהן ודניס סובולב)

יצירה לשתי גיטרות חשמליות אשר נכתבה במיוחד בשביל הדים על ידי שאול קוהן, ותבוצע יחד עם דניס סובולב. היצירה סובבת סביב המרחב שבו היא מבוצעת – שני גיטריסטים, במרחק 200 מטר אחד מהשני, מנגנים בווליום ענק מנקודת גובה אל תוך העמק, שם נמצא הקהל. הקשר בין הגיטריסטים והקשר שלהם כיחידה אחת מול החלל הוא השאלה התהליך והתשובה של עבודה זו.

 

תיבת תהודה בתיבת תהודה (אור סיני)

גוף התהודה החי של כלי המיתר (קונטרבס, צ'לו, ויולה) נכנס לגוף התהודה של המנהרה המשופעת העוברת מתחת לכביש סואן, אלו יוצרים דו שיח חי בניהם במחזוריות ארוכה במשך ערב שלם העבודה בוחנת את התהודה של הכלים בתוך התהודה של החלל ואת עולם הסאונד המתערבל מהפנים אל החוץ ולהיפך; את ההיבדלות וההיטמעות של הנגנים והכלים במנהרה שהיא מעין רחם אורבני ממנו נשמעים רחשי העיר.
בהשתתפות: דן וינשטיין - צ׳לו, איילת לרמן -ויולה

 

המייצג של המיוצג (יוני ניב: סינטיסייזר אנלוגי. תום סולוביציק: סקסופון סופרן)

היצירה חוקרת את השימוש בתדרי הפרש ליצירת אותות שמקורם באוזן הפנימית של המאזין במרחב ריטמי אינטנסיבי, בניסיון לאזן את הלחץ הכפול, התמידי, משני צידיה של הממברנה. העבודה הוצגה לראשונה בפסטיבל טקטוניקס ב-2015, ועברה אדפטציה למרחב האקוסטי הייחודי של עמק המצלבה בירושלים.

 

בין העולמות (יעל לביא והראל שרייבר)


על ידי שילוב של קאנון ואלקטרוניקה, נעים יעל לביא והראל שרייבר בין עולמות מוסיקאלים שונים. בין מוסיקה אלקטרונית לנגינה מסורתית, בין מבנים ברורים לאבסטרקט. מעבר מהעממי אל עתיד מעורפל.

 

ס-עמק x 3 (אלכס דרול ואריאל ערמוני)

יצירה ל-2 מתופפים, 3 תופים ו-4 מגברים

 

הצטלבויות (עמית פישביין)

יצירה למרחב בו הקול וההחזר משוחחים בהשתתפות: לילה בטרמן, מיכל תמרי, יפעת זיו, שירה וורז, שרון אלעזר ושירי רייזמן

 

חצוצרות צלובות (אור רימר)
יצירה לחמש חצוצרות והחזרים
חצוצרנים: טל אברהם, יוחאי ורד, עידן רוה, אמיר רבינוביץ, אלי פרמינגר

 

תקליטן מרחב (עופר טיסר)

פריסת אגפים מתאי הזכרון, בצורת הקלטות שאספתי ויצרתי. רגעים פיזיים ומופעים רגשיים מתורגמים לתנודות של אוויר וחומר כדרך להפוך את שביל האופניים והריצה למערה אורגנית שההליכה בתוכה מספרת הרבה סיפורים קטנים ורומזת על סיפור אחד גדול.

 

מגנטוספציה בירושלים (פטריציה רוטנשטיינר ודווי דה וורי)

מיצב ומגדל רדיו - סדרת מיצבים ומיצגים שמתקיימים סביב גלי רדיו ושדות מגנטיים שנוצרים, מטופלים משודרים ונקלטים על ידי מנגנון לביש שעיצבו היוצרים. הצלילים הופכים לשמיעים בעזרת סאונד אלקטרוני.

 

רוזטה - מיצב סאונד לאובייקטים ממוגנטים (ליאור פינסקי)

רוזטה היא מיצב סאונד לאלמנטים עצמאיים מבוססי רמקולים ובטריות שממוגנטים לעמודי התאורה המשמשים את אזור החנייה של מוזיאון ישראל. כל אלמנט מבוסס על פידבק פגום שנוצר בין שאיפתו הפיזית של האובייקט לסגירת מעגל חשמלי אך בו בעת אינו מאפשרת אותה. התוצאה היא שדה של פולסים לא יציבים שמתחברים ליצירה כאוטית מתמשכת.

 

Smart-ing Bodies (אוולינה רייקה)

מיצב סאונד לגונג רובוטי במנהרת השתינות המקורית

 

סינתי אנושי (ז'י יון קאנג)

יצירה שהופכת את הגוף האנושי כאלמנט מוליך ומחברת בין מקורות סאונד אקוסטיים, דיגיטליים ואנלוגיים.

 

הימים הבטוחים (דניאל קיצ'לס)

אלבום הסולו הראשון של סולן יאפים עם ג'יפים בעיבודים מיוחדים להדים

מנהלים אמנותיים: אמיר בולצמן ולארס סרגל
מפיקה: איילת גבעוני
דימוי: דור זליכה לוי
מנהל אמנותי מקודשת: איתי מאוטנר