הצמד סליי דנבאר (סליי) ורוברט (רובי) שייקספיר מג'מייקה הם ככל הנראה חטיבת הקצב והמפיקים המוסיקלים הכי עסוקים, הכי ורסטיליים והכי פרודוקטיביים על פני האדמה. וככל הנראה גם מעליה. בין האמנים הבולטים עימם הקליטו אפשר למצוא את: בוב דילן, מיק ג׳אגר, פול מקרטני, מדונה, שינייד אוקונור, סרז׳ גינזבורג, ג׳ו קוקר וסטינג.

שניהם התחילו ברחובות קינגסטון, ג'מייקה, אי שם בשנות השבעים, סליי על התופים ורובי על הבס. נגני אולפן מבוקשים שיודעים לתת את הקצב הנכון לסגנון המוסיקלי הכי רענן בסביבה - הרגאיי. הם הפכו כמעט במקרה לצמד והקימו יחד את הלייבל Taxi Records בראשית שנות ה-80. לאט לאט הם חצו את קיר הזכוכית של אולפן הקלטות והפכו גם למפיקים מוסיקליים מהפכניים – כששלושת האלבומים שהפיקו לזמרת הצעירה והמבטיחה גרייס ג'ונס - הפכו אותם למפיקי על שתעשיית המוסיקה כולה עולה עליהם לרגל.

היום זוכים סליי & רובי למעמד של אגדות חיות. הם נחשבים לצמד שהמציא את הדאב (שילוב של אפקטים ופעלולי סאונד מתוחכמים עם המקצב של הרגאיי) ולמי שאחראים לפס קול של יצירות הרגאיי והדאנס הול החשובות והמשובחות ביותר . על פי האגדות רשומים על שמם לא פחות מ-200,000 רצועות שמע – כנגנים ו/או מפיקים מוסיקליים

בהופעות שלהם הקצב מדבר. הגיטרות והקלידים מאזכרים את המילים והשירה של יצירות המופת שעליהם הם חתומים, אבל הגוף נכנע בהנאה רבה לקצב ותנועה שהבאס והתופים מכתיבים. בהרכב 4 מוזיקאים נוספים מהטובים בג'מייקה ועל הסאונד , טכנאי ההקלטות הג'מייקני האגדי : Godwin Logie.
הפתעות נוספות בקרוב.
בואו לזוז איתנו! ג'ה

 

פתיחת דלתות: 19:30

תחילת מופע: 20:00

Sly Dunbar - Drums
Robbie Shakespeare - Bass + Vocals
Franklyn "Bubbler" Waul - Keyboards
Duwayne Hoilett - Guitar
Guillaume "Stepper" Briard - Saxophone + Harmonies
Everol "Stingwray" Wray - Trombone + Harmonies
Godwin Logie - Sound engineer