תערוכת אור בשיא החושך

 

 

ניאונים, אורות לד, הקרנות וידאו וקרנף אחד ענק הם חלק מהמרכיבים של "מעגל סגור פתוח" - תערוכת היחיד החדשה של גיא זגורסקי. זגורסקי מכשף את הצופים בעזרת שלט אור ניאון ענק ממדים המוצב על הגג. השלט זועק את המילים "אור" ו"נור" (בערבית), בשפת הסימנים, מאיר את החושך הפיזי והרגשי שקיים בטיילות בואכה מזרח העיר. במקביל, בפנים, בתוך המבנה, מוצב לו שלט ניאון גדול נוסף עליו כתובה המילה "חושך" בעברית ובערבית. ההיגד ברור - אין אור בלי חושך. אין חושך בלי אור. החיים של כולנו מורכבים מקטבים. מדברים (שכביכול) מנוגדים. מתפיסות שחינכו אותנו יותר מדי שנים שהן עומדות בסתירה אחת מול השניה. שהן מתנגשות. שהן דליקות. שהן עלולות להתפוצץ.

בין השאר, FEEL ביית, מבקש להמיס את המתח הזה, בין האור והחושך. בין מה שנחשב חיובי לבין מה שנחשב שלילי. בין מה ש"נכון" ל "לא נכון". אנחנו בעידן חדש. הקורונה (והחיים סביב לה) מבקשים מאיתנו מבט אחר. מכיל יותר. הוליסטי יותר. מבט שיודע שאין אור בלי חושך. ואין חושך בלי אור.

אוצר: איתי מאוטנר

 

תודות: לי דן, מאיה קוסובר, פאריד אל-אטרש, האור, החושך וכל מה שבניהם.

התערוכה פתוחה 7 ימים בשבוע, משעת שקיעה ועד 23:00, ולא נדרש תשלום בכניסה או כניסה בכלל או בדיקה רפואית. התכוונו לזה כשאמרנו תערוכה פתוחה.
אותנו תוכלו לפגוש במקום בימי שני ורביעי בשבוע, החל מ-18:00.